Sartes Rent a Car
Trabzon Oto Kiralama
+90 (462) 411 1 411
+90 532 240 7499

Giresun Oto Kiralama

Giresun Havalimanı Araç Kiralama

Giresun, dağlarıyla nefes kesen, yaylarının şenlik dolu güzelliğiyle, kalesiyle, adasıyla göz kamaştıran, fındığının merkezidir. Giresun oto kiralama ihtiyaçlarınızı geniş ve zengin filomuzla karşılamaktan mutluluk duyarız. İstediğiniz sınıfta araç için rezervasyon yaptırabilir aracınızı Giresun Merkez veya Ordu Havalimanından teslim alabilirsiniz. Sizlerde Giresun da araç kiralama hizmeti arıyorsanız Sartes yanınızda. Sizlere web sitemizden de görebileceğiniz tüm araç sınıflarıyla, ister uzun dönem ister kısa dönem kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Giresun'da firmalara ve kurumsal şirketlere özel fiyat seçeneklerinden yararlanabilmek için kurumsal@sartesrentacar.com e-posta adresimizden teklif isteyebilirsiniz. Ordu-Giresun Havalimanı açıldıktan sonra iş gezileri, turistik gezilerin yanında gurbetçilerimizin içinde ulaşım artık daha da kolaylaştı. Havalimanına indiğinizde sizleri hazır ve nazır bir şekilde karşılamakta bizlere düşüyor. Deneylim ve konusunda uzman personelimizle karşılıyor, aracınızı teslim ediyoruz. Aracınızı teslim etmeden önce ekspertizini sizin gözetiminizde yapıyoruz. Araçlarımız kiraya çıkmadan önce genel temizliği ve kontrolü ilgili personelimiz tarafından mutlaka yapılır. 

Giresun'un doğa harikalarının yanında tarihi güzellikleride eşsiz ve görülmeye değerdir. Giresun Adası, Karadeniz'de bulunan iki adadan biridir. Giresun Adası kıyıdan bir mil açıkta olup, 40.000 metrekare alana sahiptir. Adada bilhassa Akdeniz defnesi ve Yalancı AkAsya başta olmak suretiyle 71 tür doğal otsu ve odunsu bitki türü bulunmaktadır. Sonradan 10 adet ağaç türü daha ilave edilmiştir. Karadeniz'de Karabatak ve martıların doğal olarak ürediği ada bunun yanı sıra göçmen kuşların uğrak ve dinlenme yeridir. Hakkında çoğu efsaneler anlatılan, Amozanların ve çoğu kavmin yaşadığı adada mitolojik çağlara ait çoğu artık bulunmaktadır. İkinci derece sit alanıdır. Yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ada günübirlik ziyaret edilerek piknik yapılmaktadır.

Giresun Adası hakkında ki efsaneler bir hayli fazladır. Tarihi kaynaklar Amazon kraliçelerinin savaş tanrısı Ares adına tapınak yaptırdıklarını ve Sinop Piskoposu Agias Phokas'ın manastırı olabileceğinden söz etmektedir. Adada Alexius II zamanında yapılan sur artıkları, kuleler, manastır (iç kale), tarihi pişmiş toprak fıçılar ve bazı yapı temelleri bulunuyor. Sit alanı olan ada koruma altındadır. Adaya yazın Giresun limanından tekne gezileri düzenleniyor. Cenevizliler ve Venedikliler tarafından gemi sığınağı olarak uzun süre kullanılan adanın mevcut sahipleri yabani göçmen kuşlar, karabataklar ve martılar. Adada bulunan Hamza Taşı ana tanrıça Kybele'yi temsil eden, sacayak gibi 3 ayak üzerine oturmuş bir taş. Ocak (aile) kültürünü temsil ediyor. Kutsal taş 4 bin yıllık geçmişi ile dini inançlar gereği yaşlılar için umut veren ve mistik güç kaynağı olan dilek taşı olarak görülüyor. Her yıl 20 Mayıs'ta Uluslararası Aksu Festivali'nde düzenlenen ve soyun sürdürülmesi inancıyla yapılan sacayaktan geçme geleneği, adanın etrafının dolaşılmasıyla tamamlanıyor. Ada turu Hamza Taşı'ndan başlayıp yine orada son buluyor.
 
 
Plajlar
Giresun şehrinin doğu ve batısındaki sahiller kilometrelerce uzanıp giden doğal plajlarla doludur. Kentin batısındaki plajlar doğu kesimindekilere göre daha sığ ve daha kumluktur. Kent merkezine aşağı yukarı 5 km. uzaklıkta bulunan, Arif Kumaş, Giresun, Belediye, Emniyet, Tabya ve Jandarma plajları Giresun'un en güzel plajlarıdır. 
Giresun'da kamp yapabileceğiniz plajlar Arif Kumaş, Bulyalnız Belediye, Keşap Düzköy Belediye Plajı, Tirebolu Plajlarıdır. Ayrıca yaz sezonunda Giresun Adası ile Giresun Limanı arasında her akşam Mavi Tur düzenlenmektedir. 
 
 
Kaplıcalar
Giresun ünlü olduğu bir diğer konu doğal maden sularıdır. İnişdibi ve Çaldağ Maden Suyu; Batlama Deresi üzerinde bulunmaktadır. Şişelenmesi yapılarak pazarlanan bu maden suları, böbrek taşlarına iyi geliyor ve hazmı kolaylaştırıyor. Pınarlar Maden Suyu, Şebinkarahisar yolu üzerinde Kulakkaya yol ayrımında yer alıyor.
 
Mesire Yerleri
Giresun-Trabzon sahil yolu üzerinde ve Giresun şehir merkezine aşağı yukarı 4 km. mesafede bulunan Aksu Deresi Ağzı'nda da gezi, eğlenme ve dinlenme amacıyla binlerce kişi bir araya gelir. Halen her yıl 20-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen "Aksu Şenlikleri" ile yüzlerce yıllık geçmişe sahip "Mayıs Yedisi" geleneği yaşatılmaktadır.

Araç kiralama Sartes ile Harika! Sizde En İyiyi Deneyin!


Bu Yazıyı Sosyal Ağlarda Paylaş

Top