Sartes Rent a Car

Kış Tatilinizde Tasarruf Yapmak İçin 5 İpucu

Kış sezonunda bir tatilin, çok uzun ve soğuk geçme ihtimali yüksek ancak, eğlenemeyeceksiniz diye sakın düşünmeyin. Kışın en çok yapılan kayak yapma gibi aktiviteler bazılarımız için vazgeçilmez bir eğlence kaynağı oluyor. Yılbaşında çok fazla masraf yapmış olsanız bile yine de bütçenizi sarsmadan iyi bir kış tatili geçirebileceksiniz.

1. Paket kampanyalardan faydalanın

Çoğu tatil merkezi, konaklama ve kayak paketini almanız halinde hem bulunduğunuz yerden sizi alma hem de konaklama konusunda büyük indirimler yapıyor. Bununla birlikte, tatilinizi tam anlamıyla yaşayarak oldukça karlı çıkabilirsiniz. İnternet üzerinden kesinlikle bu şekilde indirimler yapan siteleri araştırmayı unutmayın.

2. Seyahat için doğru haftaları seçmek önemli

Eğer uygun fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, standart düşüncelerden uzaklaşmanız gerekmektedir. Sevgililer günü gibi özel günlerde ve resmi tatil günlerinde tatil merkezi yerlerin fiyatları bir hayli artmakla beraber bütçenizi zora sokabilir. Bu yüzden yoğunluğun fazla olmadığı özel günler ve resmi tatillerin olmadığı haftaları seçerseniz bütçenizi rahatlatmış olursunuz. Pahalı yerler özellikle yaz sezonu dışında düşük sezon diye kabul edilen zaman dilimlerinde özel promosyonlar ve indirimli kampanyalar düzenliyor. Bu zamanları değerlendirebilirsiniz. Genelde kışın bitimine doğru fiyatlar her yerde düşüyor.

3. Bagaj ücretleri

Eğer kayak yapmayı planlıyorsanız ve kendi ekipmanlarınız varsa bagaj ücretleri bir hayli yüksek olabilir. Bagaj ücreti almayan havayolları ya da seyahat acentelerini araştırmanızda fayda var. Gideceğiniz tatil merkezi çok uzak değilse ve aracınız yoksa araç kiralama ile daha uyguna gidebilirsiniz. Trabzon havalimanı araç kiralama için önerimiz sartesrentacar.com sitesidir.

4. Ekipman kiralama

Eğer seyahat acenteniz varsa ve kayak ekipmanlarınız için ücret alıyorsa kiralama ücretlerine de bir göz atmanızda fayda var. Eğer daha ucuza geliyorsa kayak ekipmanlarınızı yanınıza almanıza gerek kalmaz. Kış sporları için gerekli ekipman ücretleri oldukça yüksektir. Düzgün bir liste hazırlayın ve eşyalar için maksimum bir harcama limiti belirleyin. Gereksiz eşyaları almaktan kaçının.

5. Günlük yemek

Bir aile için tatil merkezlerinde günde 3 öğün oldukça pahalıya gelecektir. Ancak doğru yer seçimiyle bunu da kolaylıkla atlatabilirsiniz. Kendi mutfağı olan ve kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz yer varsa sizin karınıza olacaktır. Ayrıca tatil merkezinde kalıyorsanız odanızda mikrodalga fırın ve yiyeceklerinizin bozulmaması için bir buzdolabı olması size fayda sağlayacaktır.

Gideceğiniz yerin önemi büyük, özellikle kışın gidiliyorsa. Herhangi bir dağın dibindeki tatil merkezleri mutlaka çok pahalı olacaktır. Bu sebeple paradan tasarruf etmek istiyorsanız mülk kiralama gibi birden fazla ailenin konaklayabileceği ve ücreti bölüşebileceği yerleri tercih etmeniz de bütçenizi rahatlatacaktır.


Bu Yazıyı Sosyal Ağlarda Paylaş

Whatsapp Canlı Destek
Gönder