Sartes Rent a Car

Trabzon Oto Kiralama Fiyatları

TRABZON OTO KİRALAMA FİYATLARI

HAKKINDA BİLGİLENDİRME


SEZONSAL FİYAT DEĞİŞİKLERİ. NEDENLERİ ?

  • KIŞ SEZONU

Öncelikle herkese merhaba, Trabzon’da araç kiralamak gurbetçilerimiz, seyahat veya iş amaçlı, tatil için gelene herkes için bir öncelik oldu. E tabi bunun içinde planlarımızın en başında gelene araç kiralama fiyatları konusunda yoğun bir araştırmaya girmekteyiz. Güzel memleketimiz Trabzon’da kış turizmi çok yoğun olarak yaşanmasa da yine de Uzungöl kar altındayken bir başka güzel görünmekte ve bir hayli turist çekmektedir. Bunun yanı sıra bölgenin en yoğun kış turizminin yaşandığı Ayder Yaylası’na ulaşım da genellikle Trabzon havalimanından sağlanmaktadır. Ayder Yaylası’nda her yıl gerçekleşen Kardan Adam Festivali yoğun ilgi görmekte ve yerli yabancı turistler için her yıl planlanan bir etkinlik olmaktadır.

Kış sezonu için genellikle 4x4 arazi araçları tercih edilmekte olduğundan fiyatları (muafiyetli kasko ve KDV dahil) ortalama 150TL civarında olup firmadan firmaya da değişiklik göstermektedir. Ekonomik grup araçlar içinse fiyatlar doluluk oranına göre (muafiyetli kasko ve KDV dahil) 70TL ila 100TL arasında değişiklik göstermektedir. Fakat bölgemizde yoğun bir kar yağışı olmadığından müşterilerimiz için ekonomik araçlarımızı tavsiye edebiliriz. Kar lastiklerimiz her kış sezonunda belirlenen yasal tarihler içerisinde mutlaka takılmaktadır. Araçlarımızın periyodik bakımları yetkili servisimiz tarafından takip edilip düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca kış sezonunda antifrizleri de araçlarımızdan eksik etmeyiz.

  • YAZ SEZONU

Yaz sezonunda bildiğiniz üzere fiyatlar bir hayli yükselmektedir. Tercih edilen araçlar olarak bir gruplandırma yapmak söz konusu değil çünkü herkes ihtiyacına ve bütçesine göre seçim yapmaktadır. Fiyatların yükselmesinin en büyük sebebi yaz sezonun Trabzon'da çok kısa sürmesi ve yoğunluğun 2 aylık bir dilime yayılmasıdır. Araç kiralama firmaları araç sayısını artırsa da bayram ve günü birlik kiralamalarda büyük zorluk yaşandığının farkındayız. 

Yapılması Gerekenler;

Öncelikle planlamanızı yaparken tarihleriniz belli olduğunda uçak biletinizi aldıktan hemen sonra araç kiralama için rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilir ve erken ödeme ile büyük indirimler kazanabilir bütçenizde farklı aktiviteler için bir yer açabilirsiniz. 


Bu Yazıyı Sosyal Ağlarda Paylaş

Whatsapp Canlı Destek
Gönder